Pontus v 12

Först ut av lördagens alla klienter var Pontus. Det var 2 veckor sedan Pontus var här på vägning. Men det här gången har Pontus tjuvvägt sig lite och enligt den rapport jag fick av honom senast så visste jag att det skulle båda gott inför idag. Har även spanat in Pontus Instagram :)

Men det var inte riktigt det resultat jag förväntade mig denna gång. Pontus säger själv att han ätit alldeles för lite, han har varit stressad, pluggat och glömt bort att äta. Så det Pontus våg visade i början av veckan, var tyvärr inte det resultat vi fick..

Vecka 11 och 12:
Vikt: -0.7kg
Veckosnitt just nu: -1.52kg/v 
Bröstrygg: – 1cm
Midja: oförändrat
Stuss: -2 cm
Lår:  – 0.5 cm
Arm: – 0.5 cm
TOTALT: – 4 cm

Nu kör vi på Pontus! Dags att börja äta och följa schemat för jag är bortskämd med dina otroliga resultat !! :) Och vill se dig LYCKAS NÅ MÅLET på en kortare tid än originalplanen. Du har fortfarande ett bra veckosnitt men en lågvecka till och det kommer krypa neråt.

Det gäller att inte slappna av och sluta kriga, för vi nära nu:) Kom igen!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>