Årets Kämpe – Ni avgör!

Omröstningen för Årets Kämpe 2014 är i full fart!  Omröstningen började igår söndag kl 12.00 och idag måndag kl 12.00 har 8 av de 11 nominerade fått poäng! 11 personer har lagt sina röster. Och jag kan meddela att det är ganska jämnt bland de tre med högst poäng!

Desto fler som röstar, desto större chans har NI att påverka utgången!  Jag har delat ut 100p – 50p, 35p och 15p till mina top-3. Det innebär att om jag får in 17 röster så avgörs 50% genom era röster. Om ännu fler röstar, har ni STÖRRE chans att avgöra utgången eftersom jag kommer få en mindre procentuell del med mina 100p.

Rösta efter ert hjärta! Glöm heller inte att motivera varför ni röstat som ni gjort. Det är HELT OK att rösta på sin sambo, syster eller kusin, bara motivering inte är “vi är släkt”. Ni hänger med på vad jag menar va?

RÖSTA PÅ!! :) En ny uppdatering kommer ske först om några dagar.

Email:  mission.to.shape@gmail.com

3 thoughts on “Årets Kämpe – Ni avgör!

  1. Anette Lundell

    4p Högst poäng och vinnare enligt mig är självklart: Cecilia Henandez Bergsten. Heja! 

    1p Camilla Bodin

    1p Pontus Höst Pedersen

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>